logotyp

Mikulášský den - návštěva Mikuláše, centra aktivit

5. prosince jsme si s dětmi udělali tematický Mikulášský den. Hned ráno nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Děti zazpívaly Mikulášovi a jeho družině písničku. Některé děti se také přiznaly ke svým hříchům a řekly Mikulášovi, v čem by se chtěly polepšit. Po návštěvě jsme se hned vrhli do aktivit v centrech. Pro děti bylo připraveno centrum prvouky, kde se děti seznámily s osobou svatého Mikuláše a jeho životem. Také si všímaly a vybarvovaly biskupský oděv a skládaly puzzle Mikuláše. V centru českého jazyka si děti zopakovaly slova nadřazená a podřazená, kdy třídily kartičky se slovy do jednotlivých pytlů. Luštily také tajný vzkaz od čertů, tvořily na stanovištích na chodbě slova lichotivá a hanlivá, řešily slovní přesmyčky a zapisovaly je. V centru matematiky počítaly matematické puzzle, přiřazovaly kartičky s příklady (nadílky) k výsledkům (dětem na obrázku) a vybarvovaly matematickou omalovánku. V centru čtení jsme poprvé vyzkoušeli práci s počítačem a sluchátky. Děti zhlédly krátkou animovanou mikulášskou pohádku, se kterou dále pracovaly - skládaly obrázkovou osnovu, řadily věty příběhu podle posloupnosti. Přečetly si samy o dobrém skutku svatého Mikuláše a doplňovaly chybějící písmenka do slov. O velké přestávce jsme si pochutnali na dortíku, který nám připravila a přinesla Karolínka. Moc děkujeme, tento den jsme si užili:-).

Nástěnka

ÚPLATA ZA PŘEDŠKOLNÍ
VZDĚLÁVÁNÍ ve školním roce 2023/2024
Úplata se platí za každé dítě, které je zapsáno do MŠ. částka úplaty je 300,- Kč měsíčně.
Úplatu neplatí děti předškoláci nebo děti s odkladem školní docházky.
Přihlášené děti na prázdninový provoz platí úplatu 200,-Kč
PLATBA STRAVNÉHO - ZVÝŠENÍ ZÁLOH
stravné se platí bezhotovostní platbou na účet školy. Splatnost je k 10-tému každého měsíce. Měsíční záloha
MŠ 2-6 let 1000,-Kč
MŠ 7 let - odklad 1100,-Kč
ZŠ 7-10 let 600,-Kč
ZŠ 11 let 700,-Kč
První splátka musí být zaplacena do 10.9.2023.Vyúčtování proběhne vždy na pololetí a na konci školního roku vrácením přeplatku na účet.
Odhlašování obědů do 7.00 hod.
V případě dotazů se obraťte na vedoucí ŠJ Alenu Baculíkovou.

Kontakt na MŠ

Milí rodiče,
pokud se v odpoledních hodinách od 14:30 do 16:00 hod. nebudete moci dovolat na pevnou linku naší MŠ 518 335 224, volejte, prosím, na mobil MŠ 722 917 530.
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola
Mateřská škola
Školní družina
Školní jídelna
ZŠ a MŠ Sudoměřice

Created by © 2015 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy