Projektový den 4. D

V rámci projektového dne na téma "Ztracený pes" navštívila třída IV. D rodinnou veterinární kliniku MVDr. Herčíka v Horoměřicích. I když je pan doktor Herčík pracovně hodně vytížen, našel si ve svém nabitém pracovním dnu na nás čas a klinikou nás osobně provedl. Po milém přivítání na recepci a úvodním seznámení s provozem kliniky jsme měli možnost shlédnout všechno, co taková moderní klinika svým zvířecím pacientům nabízí. Kromě jiného zahrnuje tři moderní ambulance, dva
špičkově vybavené operační sály, novou moderní recepci a specializovanou prodejnu krmiv a chovatelských potřeb. Pan doktor byl zrovna po operaci rotvajlera, kterému spravoval pomocí titanového šroubu kyčelní kloub. Operovaného pejska jsme pak viděli v pooperační místnosti, kde se pomalu probouzel z narkózy. Dále jsme se byli podívat v operačním sále, nahlédli jsme také do ambulance, kde zrovna probíhalo vyšetření a následné očkování zlatého retrívra. Zdravotní sestra nám v laboratoři předvedla, jak se provádí rozbor krve a moči. Vyzkoušeli jsme si také sonograf a viděli jsme, jak funguje RTG.
V závěru prohlídky jsme panu doktorovi poděkovali za jeho zajímavé povídaní a zodpovězené otázky, kterých bylo opravdu hodně. Děti si s sebou odnesly mnoho nových informací, které v budoucnosti určitě využijí.

Mgr. Květoslava Vehecová

Zpět na hlavní výpis

Další informace

Důležitá data

20. června
- Zamykání školy

28. června
- Předání vysvědčení za 2. pololetí

1. července - 30. srpna
- Letní prázdniny

Zprávy ze sportovních soutěží

Kontakty

Adresa:
Základní škola a Mateřská škola Věry Čáslavské,
Praha 6,
Šantrochova 2/1800, 162 00 Praha 6

Telefon:
(+420) 235 361 223
Pohotovostní linka:
(+420) 235 363 164
E-mail:
reditelka@zsverycaslavske.cz

REDIZO: 600039161
IČO:48133779
Č. účtu: 3030061/0100
obrázek
obrázek

USK Praha

obrázek

www.zsverycaslavske.cz
Úvodní strana
Jídelní lístek
Žákovská knížka
Stažení souborů
Alba fotografií
Úřední deska

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy